Oferta

Meksyk + Panama

MEKSYK + PANAMA

z Matką Bożą z Guadalupe na Światowe Dni Młodzieży...

 
Warszawa – Mexico City – Puebla – Taxco – Acapulco – Panama City - Warszawa 
 
PROGRAM:                                                         TERMIN: 15 – 28 stycznia 2019 r.[i] 
 

I dzień  (15.01.2019 wtorek)

[Warszawa – Mexico City]

Zbiórka na lotnisku, odprawa paszportowo-bagażowo-biletowa. Wylot do Mexico City z przesiadką na jednym z lotnisk europejskich obsługujących loty do Meksyku (np. Paryż, Amsterdam). Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu.


1M.jpg II dzień (16.01.2019 środa)

 [Mexico City]

Po śniadaniu wyruszymy zwiedzić Mexico City. Udamy się, między innymi na plac Tlatelolco, który stanowił najważniejsze centrum handlowe w stolicy Azteków. Następnie przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, które jest jednym z największych sanktuariów maryjnych na świecie. Popularność zyskało dzięki tunice Indianina Juan’a Diego, na której widnieje niezwykły wizerunek Matki Bożej. Pod koniec dnia przejedziemy do Teotihuacan, zobaczyć słynną Piramidę Słońca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na terenie Mexico City.


2M.jpg   III dzień (17.01.2019 czwartek)

 [Mexico City - Puebla]

Po śniadaniu poświęcimy czas na dalsze zwiedzania stolicy Meksyku. Tego dnia udamy się na Plaza de la Constitucion, który jest jednym z największych placów na świecie, inna nazwa tego placu to Zócalo. Obok niego znajduje się katedra, w której obejrzymy między innymi pełen złota ołtarz królewski (Altar de los Reyes). Następnie zwiedzimy Muzeum Antropologii, w którym znajdują się znane na całym świecie eksponaty meksykańskich kultur prekolumbijskich. Potem udamy się do jedynego miejsca w Meksyku, gdzie zachowały się kanały i pływające ogrody zbudowane przez Azteków – ogrody Xochimilco. Po całym dniu przejedziemy do Puebla na obiadokolację i nocleg w hotelu.


   IV dzień (18.01.2019 piątek)

 [Puebla - Taxco]

Tradycyjnie dzień rozpoczniemy od śniadania, po którym wybierzemy się na spacer po czwartym co do wielkości mieście Meksyku – Puebla. Miejscowość ta została założona w okresie kolonialnym i aktualnie stanowi jeden z ośrodków przemysłowych na terenie kraju. Po południu pokonamy autokarem ponad 200 km, aby dostać się do „srebrnego” miasta – Taxco. Tam też udamy się na obiadokolację i nocleg.


3M.jpgV dzień (19.01.2019 sobota)

[Taxco - Acapulco]

Śniadanie. Przed południem zobaczymy Taxco - jedno z najmniej zmienionych miast kolonialnych Meksyku, do którego przybyli Hiszpanie w poszukiwaniu „azteckiego” srebra. Po zwiedzaniu wyruszymy w dalszą podróż w kierunku Pacyfiku, aby znaleźć się w jednym z hoteli w słynnym ośrodku turystycznym – Acapulco. Obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu.

 

VI dzień (20.01.2019 niedziela)

[Acapulco]

Siódmego dnia, po śniadaniu, będziemy mieli czas na całodzienny odpoczynek przed wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Chętni będą mieli możliwość plażowania i kąpieli w Oceanie Spokojnym. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Acapulco.4M.jpg   VII dzień (21.01.2019 poniedziałek)

[Acapulco – Mexico City – Panama City]

Po wczesnym śniadaniu wyruszymy w drogę na Światowe Dni Młodzieży. Naszą podróż rozpoczniemy od przedostania się autokarem z Acapulco do Mexico City, skąd samolotem przelecimy do stolicy Panamy. Zakwaterowanie w przydzielonym miejscu przez organizatorów ŚDM.  VIII - XIII dzień (22.01-28.01.2019 wtorek – niedziela)

[Panama City]

Przez najbliższe 6 dni będziemy indywidualnie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Przez ten czas wyżywienie i zakwaterowanie będzie zapewnione przez organizatorów tego religijnego wydarzenia.

5M.jpg

XIV dzień (29.01.2019 poniedziałek)

[Panama City - Warszawa]


Po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży wyruszymy samolotem w drogę powrotną do Polski.

 

* Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

[i] Termin wyjazdu nie jest jeszcze ostatecznie znany i może ulec zmianie, w zależności od dostępnych rejsów lotniczych.

 

     Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.                                     CENA: 10 990 PLN + 1 190 USD) / osoba     

 

 

Rezerwuj online

 

 

 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook