Oferta 2018

 ZIEMIA ŚWIĘTA

tam gdzie wszystko się zaczęło…

 
Tel Aviv - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Nazaret - Kana Galilejska - Jezioro Genezaret - Jerycho - Jordan - Morze Martwe - Betania - Jerozolima
 
 PROGRAM:                                                          TERMIN: 16 – 23 maja 2018 r.
 

I dzień (16.05.2018 – środa)

[Warszawa – Tel Awiw – Betlejem]

Wieczorna zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Tel Avivu, transfer do Betlejem oraz nocne zakwaterowanie w hotelu. Po podróży będziemy mogli przez kilka godzin wypocząć, przespać się i odświeżyć.

3

 
II dzień (17.05.2018 – czwartek)

[Betlejem]

Drugi dzień rozpoczniemy od późnego śniadania. Przed południem rozpo- czniemy zwiedzanie Betlejem. Udamy się na Pole Pasterzy, czyli miejsce, gdzie według tradycji objawił się pasterzom anioł i wezwał ich do oddania czci Jezusowi. Następnie nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego oraz Grotę Mleczną – sanktuarium maryjne. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.


1 III dzień (18.05.2018 – piątek)

[Cezarea Nadmorska – Góra Karmel – Nazaret – Kana Galilejska]

Śniadanie. Przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej, miejsca ściśle związanego z Herodem oraz góry Karmel, która jest uznawana za świętą przez żydów, chrześcijan i muzułmanów. Kolejno zobaczymy panoramę Ogrodów Bahajskich i udamy się do Bazyliki Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie. Pod koniec dnia zobaczymy miejsce znane z wesela - Kanę Galilejską, gdzie będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie.IV dzień (19.05.2018 – sobota)

[Jezioro Genezaret – Góra Błogosławieństw – Góra Tabor – Tabgha – Kafarnaum – Betlejem]

Śniadanie. Rejs po Jeziorze Genezaret, po którym kroczył Pan Jezus. Przejechanie autokarem na Górę Błogosławieństw oraz Górę Tabor, gdzie znajduje się bazylika Przemienienia Pańskiego. Zwiedzenie Kościoła Prymatu. Przejazd do Tabgha (cud rozmnożenia chleba i ryb) i zwiedzanie Kafarnaum – miejscowości rodzinnej św. Piotra. Powrót do Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

2
V dzień: (20.05.2018 – niedziela)

[Jerozolima – Góra Syjon]

Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Jerozolimy – miejsca działalności i śmierci Jezusa Chrystusa. Po śniadaniu zobaczymy między innymi Kościół Pater Noster, Dominus Flevit - miejsce, w którym wg tradycji Chrystus zapłakał przed wydaniem Go na mękę, Ogród Oliwny (Getsemani), Kościół Wszystkich Narodów, a także Górę Syjon, gdzie znajduje się grób Króla Dawida, i Wieczernik. Przejdziemy również starym miastem pod ścianę płaczu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

 VI dzień (21.05.2018 – poniedziałek)

[Jerozolima]

Po zjedzeniu śniadania, kolejny dzień spędzimy w Jerozolimie. Przejdziemy Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), pomodlimy się w bazylice Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego oraz zobaczymy kościół św. Anny. Po południu będzie czas wolny na starym mieście. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.


VII dzień (22.05.2018 – wtorek)

[Betania – Jerycho – rzeka Jordan – Morze Martwe]

Po śniadaniu wyruszymy do Betanii, gdzie mieszkała Maria, Marta oraz Łazarz. Następnie przejedziemy do Jerycha, miasta które jest wspominane w Piśmie Świętym ponad 70 razy. W drugiej części dnia odnowimy przyrzeczenia chrzcielna nad rzeką Jordan oraz udamy się odpocząć nad wodami Morza Martwego (kąpiel). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

4

VIII dzień (23.05.2018 – środa)

[Betania – Ain Karem – Jerozolima]

Śniadanie. Następnie przejedziemy do Ain Karem - miejsca narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety. Tego dnia wybierzemy się również do Yad Vashem (Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu). Przejedziemy również obok Knesetu – parlamentu Izraelskiego. Po południu wyjazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowo-biletowa. Przelot do Polski.

 

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

     Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.                                     CENA: (1 850 PLN + 350 USD) / osoba         

 

 

 

Rezerwuj online

 

 

 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook